Gdzie można wykonać komputerowe badanie stóp?

Nowoczesne technologie sprawiają, że wiele rzeczy staje się znacznie łatwiejszych. Przykładem może być dopasowywanie idealnych wkładek ortopedycznych dla dzieci i dorosłych. W profesjonalnym zakładzie wykonuje się komputerowe badanie stóp, dzięki któremu można dopasować wkładki na wymiar stopy, które doskonale się do niej dopasują, a jednocześnie będą ją stymulować do właściwej postawy. Takie wkładki najczęściej stosuje się z uwagi na wady postawy lub koślawość stóp u dzieci, ale również u dorosłych.

Kto powinien zdecydować się na noszenie wkładek?

Decyzję o tym, czy wkładki ortopedyczne są potrzebne, powinien podjąć lekarz ortopeda lub fizjoterapeuta. Specjalista wykonuje komputerowe badanie stóp i może określić, jakiego rodzaju powinny być to wkładki. Dobre jakościowo wkładki, to takie, które wykonuje się ręcznie na zamówienie. Stosuje się je u osób cierpiących na płaskostopie poprzeczne, ale również inne wady i problemy. U dzieci zwykła koślawość stóp bywa pretekstem do zastosowania takich wkładek.

Komputerowe badanie stóp – idealny sposób na dopasowanie wkładek

Specjalistyczne miejsca, w których wykonuje się takie wkładki na zamówienie, wykonują wszystkich pomiarów i badań za pomocą komputera. Jest to metoda bardzo szybka, a przede wszystkim niezwykle dokładna. W ciągu jednej chwili można ocenić wszystkie parametry stopy i dopasować idealne wkładki, które przyniosą stopom komfort i poprawią ich kondycję. Sprzęt znacznie ułatwia też pracę osoby, która zajmuje się produkcją wkładek ortopedycznych.