Gdzie można wykonać komputerowe badanie stóp?

Nowoczesne technologie sprawiają, że wiele rzeczy staje się znacznie łatwiejszych. Przykładem może być dopasowywanie idealnych wkładek ortopedycznych dla dzieci i dorosłych. W profesjonalnym zakładzie wykonuje się komputerowe badanie stóp, dzięki któremu można dopasować wkładki na wymiar stopy, które doskonale się do niej dopasują, a jednocześnie będą ją stymulować do właściwej postawy. Takie wkładki najczęściej stosuje się z uwagi na wady postawy lub koślawość stóp u dzieci, ale również u dorosłych.

Kto powinien zdecydować się na noszenie wkładek?

Decyzję o tym, czy wkładki ortopedyczne są potrzebne, powinien podjąć lekarz ortopeda lub fizjoterapeuta. Specjalista wykonuje komputerowe badanie stóp i może określić, jakiego rodzaju powinny być to wkładki. Dobre jakościowo wkładki, to takie, które wykonuje się ręcznie na zamówienie. Stosuje się je u osób cierpiących na płaskostopie poprzeczne, ale również inne wady i problemy. U dzieci zwykła koślawość stóp bywa pretekstem do zastosowania takich wkładek.

Komputerowe badanie stóp – idealny sposób na dopasowanie wkładek

Specjalistyczne miejsca, w których wykonuje się takie wkładki na zamówienie, wykonują wszystkich pomiarów i badań za pomocą komputera. Jest to metoda bardzo szybka, a przede wszystkim niezwykle dokładna. W ciągu jednej chwili można ocenić wszystkie parametry stopy i dopasować idealne wkładki, które przyniosą stopom komfort i poprawią ich kondycję. Sprzęt znacznie ułatwia też pracę osoby, która zajmuje się produkcją wkładek ortopedycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *